Przedpremierowo! Cody Cassidy "Jak przetrwać historię: prześcignąć żarłocznego tyranozaura, uciec z płonących Pompejów, wyjść suchą stopą z Titanica i przeżyć resztę najtragiczniejszych katastrof w dziejach świata"


Historia to najbardziej niebezpieczne miejsce na ziemi.

Pościg tyranozaura, uderzenie asteroidy w Ziemię, zniszczenie Pompejów, zatonięcie Titanica, wyprawa Ferdynanda Magellana, najbardziej śmiercionośne tornado w historii Stanów Zjednoczonych… Myślisz, że miałbyś szanse przeżyć choć jedno z tych zdarzeń? Zostań podróżnikiem w czasie i się przekonaj!

„Jak przetrwać historię” to praktyczny przewodnik, który pokaże ci, jak – wykorzystując źródła historyczne i zdobycze współczesnej nauki – przeżyć piętnaście największych katastrof w dziejach.

Co spakować na wyprawę dookoła świata?

Jak prześcignąć dorosłego tyranozaura?

Którędy wydostać się z Titanica?

Gdzie się ukryć podczas tornada lub trzęsienia ziemi?

Lubicie książki, w których poruszane są niecodzienne zagadnienia poparte dowodami naukowymi? Jeśli tak, to dobrze trafiliście. Kiedy dostałam propozycję współpracy przy tej publikacji, przeczytałam jej opis, nie wiedziałam do końca, co mam myśleć. Pomysł na nią wydawał mi się absurdalny, a jednocześnie byłam nim zafascynowana. Postanowiłam zaryzykować. I niczego nie żałuję. Dziękuję, możemy się rozejść :)

Jestem chyba jedną z niewielu osób, które nigdy nie oglądały "Titanica". Kojarzę poszczególne sceny, na przykład tę z ocaleniem Rose. Byłam ciekawa, czy w publikacji autor odniesie się do tego filmu, rozpatrując, czy taka forma ratunku byłaby możliwa. Cody Cassidy zaprezentował jednak inną wersję uratowania się z katastrofy.

Najciekawsze były dla mnie rozdziały o ucieczce przed dinozaurami, przeżyciu wybuchu wulkanu w Pompejach, budowaniu piramidy w starożytnym Egipcie i o przetrwaniu czarnej śmierci. Wspomniana przeze mnie katastrofa "Titanica" również była ciekawa, tak samo jak kwestie związane z uderzeniem asteroidy i epoką lodowcową. Myślę, że każdy czytelnik znajdzie tutaj dla siebie choć jeden rozdział, który go zainteresuje. Jest tu spory rozstrzał czasowy. 

Książkę czytało mi się szybko. Sporo w niej naukowych faktów. Jednak spokojnie, nie są one podane w suchy sposób. Autor podaje je w formie wskazówek. Na zasadzie - przenieśliście się w czasie niedługo przed katastrofą, oto, co musicie zrobić, żeby przetrwać, i dlaczego akurat to może uratować Wam życie. Widać, że Cody Cassidy był zafascynowany tym, co omawiał. Z każdego rozdziału przebija jego pasja. I ogromny plus za rysunki, które pozwalają zwizualizować sobie położenie podróżnika w czasie.

Premiera książki odbędzie się 26 lutego.

Za egzemplarz recenzencki
dziękuję Wydawnictwu HI:STORY

Udostępnij ten post

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy zostawiony komentarz. Wasze opinie są dla mnie bardzo ważne. Jeśli zostawicie mi swój adres to obiecuję, że Was odwiedzę :)

Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka