Wznowienie i kontynuacja "Serii Szetlandzkiej" Ann Cleeves

Styczniowy poranek. Szetlandy pokrywa gruba warstwa śniegu. Wzrok brnącej do domu Fran Hunter przyciąga barwna plama na zamarzniętej ziemi i krążące nad nią kruki. Okazuje się, że są to zwłoki nastoletniej sąsiadki...

Cleeves jest bardzo dobra w budowaniu klimatu, kreśleniu wątków oraz postaci.
"The Times"

Nie pozwala się od siebie oderwać.
Val McDermid

Mroczny, klimatyczny thriller, który sprawi, że czytelnicy będą zgadywać aż do końca.
"Publishers Weekly"

Doskonały, złowieszczy thriller psychologiczny na temat miejsca, w którym wszyscy się znają, i gdzie nic nie zostaje zapomniane.
"The Globe and Mail"

Premiera: 22.08.2018 r. 

Josef Kohout, Heinz Heger "Mężczyźni z różowym trójkątem"

Co to za świat i co to za ludzie, którzy decydują za dorosłego człowieka, kogo i jak wolno mu kochać? Czy to nie zahamowani seksualnie i obarczeni kompleksem niższości ustawodawcy zawsze najgłośniej krzyczą o „zdrowych odruchach narodu”?

Heinz Heger trafił do obozu koncentracyjnego na mocy Paragrafu 175, czyli dlatego, że był homoseksualistą. Jego wspomnienia "są do dziś uznawane za unikatowe, nie tylko ze względu na przełamanie tabu związanego z tą grupą ofiar narodowego socjalizmu, ale przede wszystkim ze względu na przerażający opis cierpienia tej grupy ofiar, która była prześladowana również po wojnie – Paragraf 175 przetrwał w NRD i RFN do końca lat sześćdziesiątych XX w. (całkowicie wycofany z niemieckiego prawodawstwa dopiero w 1994 roku)".

Agnieszka Janiszewska "Urok późnego lata. Tom I"

Ada nie miała łatwego dzieciństwa. Położyło się to cieniem na całym jej dorosłym życiu. Nienawidziła macochy i miała żal do ojca. Nie była też w stanie nawiązać kontaktu z bratem. Teraz Ada sama jest matką i wdową. Po latach ma spotkać się z córką, która mieszka za granicą. Jak będzie wyglądało ich pierwsze spotkanie? Czy uda się zasklepić otwarte od dawna rany?

Poniedziałki ze zbrodnią w tle: #137 Elisabeth Noreback "Powiedz, że jesteś moja"

Każdy się boi. Każdy. Ale uśmiechamy się, udajemy, kłamiemy twarzą, żeby to, co ukryte, nie wyszło na wierzch.
Gdyby Twoja roczna córka zaginęła, czy rozpoznałabyś ją dwadzieścia lat później? Córka Stelli, Alice, zaginęła jako malutka dziewczynka. Nigdy jej nie odnaleziono, wyprawiono za to symboliczny pogrzeb. Oficjalna wersja wydarzeń mówiła bowiem o tym, że dziecko zatonęło. Stella stara się zamknąć ten rozdział w swoim życiu. Jest żoną Henrika, ma syna Mila i pracuje jako psychoterapeutka. Pewnego dnia jej spokój zostaje zakłócony, gdy w klinice, w której pracuje, pojawia się Isabelle. Stella doznaje ostrego ataku paniki i jest święcie przekonana, że właśnie odnalazła swoją zaginioną córkę. Dostaje obsesji na punkcie nowej pacjentki i wydaje jej się, że ktoś chce ją zabić. 

"Błazen w stroju klauna" - premiera już 7 sierpnia!

Już 7 sierpnia swoją premierę będzie miała najnowsza  powieść Arka Borowika Błazen w stroju klauna z serii "Mocna rzecz o namiętnościach", barwnych opowieści inspirowanych znanymi baśniami.  
Trzy nieszablonowe opowieści, w których na pierwszy plan wysuwają się ludzkie namiętności – obsesyjny pęd do sławy, chciwość, ślepa zemsta, ale też przyjaźń i lojalność. Nad wszystkimi historiami słychać gorzki chichot dochodzący z oddali, zupełnie jakby ktoś szydził z rodzaju
ludzkiego.

„Błazen w stroju klauna” to kolejny tom z serii Mocna Rzecz o Namiętnościach puentujący trylogię inspirowaną znanymi baśniami. Tym razem ciąg dalszy już nie nastąpi.

Susanne Jansson "Torfowisko"

Mossmarken – kraina lasów i mokradeł. Miejsce odludne – bezkresne, osnute mgłą przestrzenie, pochyłe sosny i grząskie ziemie. W dawnych czasach składano tu bóstwom ofiary ze zwierząt i ludzi. Dziś mówi się, że miejsce to domaga się kolejnych ofiar, a seria tajemniczych zniknięć zdaje się to potwierdzać. Nathalie, jedna z bohaterek powieści, wynajmuje mały domek w pobliżu mokradeł. Prowadzi badania do pracy doktorskiej na temat mokradeł. Pewnego dnia na trzęsawisku zostają odnalezione zwłoki. To wydarzenie sprawia, że Nathalie musi zmierzyć się z przeszłością. Poznaje przy okazji Mayę Lindę, fotografkę pracującą dla policji. Czy uda im się odkryć tożsamość mordercy?

Róża Musiał "Lawendowe nuty"

Jakub i Zosia spotkali się przez przypadek. On był na zakręcie życiowym. Narzeczona właśnie porzuciła go przed ołtarzem i niespecjalnie rozglądał się za nowym obiektem westchnień. Wyjeżdża do Francji. Wtedy pojawiła się ona. Spędzili ze sobą noc, a ich drogi się rozeszły. Los chciał, że ponownie się spotkali. On był muzykiem, miał własny zespół, a ona była tancerką, i spotkali się podczas realizacji programu telewizyjnego. Nawiązuje się między nimi romans, a od tego już niewiele brakuje do ciąży. I tak też się dzieje. Kuba, który mieszka na stałe w Krakowie, musi dzielić swój czas, by nie zaniedbać ani pracy, ani ukochanej kobiety. Co, jak się okazuje, nie jest wcale takie proste.

Nina Majewska-Brown "Anka. Inne oblicze szczęścia"

Anka, główna bohaterka powieści, ma 40 lat, męża, z którym jest bardziej z przyzwyczajenia niż z miłości, przyssanego do komputera pełnoletniego syna, który nie ma pomysłu na życie oraz pracę, której nienawidzi. Na domiar złego nie potrafi pozbyć się zbędnych kilogramów, więc czuje się jak wielka kupa nieszczęścia. Czy Ance uda się odnaleźć szczęście?

Rudyard Kipling "Księga dżungli"

Podejrzewam, że wielu z was słyszało o Mowgliem. Jeśli ktoś nie wie, kim on jest, krótkie przypomnienie. Chłopiec wychowywał się w dżungli, gdzie został przygarnięty przez wilki. W jego wychowaniu mieli udział także niedźwiedź Baloo i czarna pantera Bagheera. Czytając książkę, dowiecie się tego, jak chłopiec poradzi sobie w starciu z tygrysem Shere Khanem. Przekonacie się, jak Mowgli zachowa się, gdy zapuści się zbyt daleko od Małpiego Plemienia. A co najważniejsze  ̶  na własnej skórze przekonacie się, jak wyglądały relacje dziecka ze zwierzętami, które objęły go swoją opieką.

Karen Frazier "Sposób na Hashimoto. Jak w 31 dni zwalczyć objawy choroby?"

Jeszcze do niedawna Hashimoto niewiele mi mówiło. Do czasu aż włosy zaczęły wychodzić mi garściami, byłam wiecznie zmęczona, przestałam tolerować produkty z laktozą i skóra nie zaczęła się łuszczyć. Kiedy usłyszałam, że mam Hashimoto, poczułam, że nogi się pode mną uginają. Tym bardziej, że znalezienie odpowiedniego lekarza do najłatwiejszych zadań nie należy. Żeby oswoić się z chorobą, zdecydowałam się na lekturę tej publikacji.

Poniedziałki ze zbrodnią w tle: #136 S.R. Masters "Nigdy się nie dowiesz"

Zabiję troje nieznajomych. A wy będziecie wiedzieli, że to ja. Tym sposobem wszyscy będziemy połączeni. Na zawsze.

Kiedy nastoletni Will mówi przyjaciołom, że zostanie seryjnym mordercom, ci nie biorą tego na poważnie. Mija piętnaście lat. Znajomi postanawiają się spotkać, jednak Will nie zjawia się. Kiedy znajomi wspominają dawne czasy, rozmawiają także o zabójczych planach przyjaciela. Nie jest im jednak do śmiechu, kiedy odkrywają, że w okolicy zmarły niedawno dwie osoby, a okoliczności ich śmierci wydają się znajome. Tylko oni wiedzą, że są dokładnie takie, jak opisał to niegdyś Will. Czyżby wprowadził swoje słowa w czyn? A jeśli tak, to czy ma już upatrzoną trzecią ofiarę?

Anna Dziewit-Meller "Damy, dziewuchy, dziewczyny. Podróże w spódnicy"

"Przedstawiamy numer specjalny naszego magazynu! Podróżujące damy, dziewuchy i dziewczyny łączą siły i dzielą się swoimi dokonaniami. Odkrywczynie i pionierki w końcu głośno opowiadają swoje historie. 
W tym numerze:
• korespondencja Nellie Bly – reporterki, która pobiła rekord „W 80 dni dookoła świata” 
• wywiad z Marią Czaplicką – badaczką Syberii, dobrą znajomą tamtejszych szamanów
• porady dla podróżniczek od Junko Tabei – pierwszej zdobywczyni Mount Everest 
• portret Sacagawei – tłumaczki i przewodniczki po Dzikim Zachodzie 
• fotoreportaż o Walentynie Tierieszkowej – pierwszej kobiecie w kosmosie
…oraz relacje wielu innych kobiet, które przemierzyły świat wzdłuż i wszerz. Poznaj nasze autorki i tak jak one odkrywaj nowe lądy!". Słowa, które przed chwilą przeczytaliście, to opis znajdujący się na okładce najnowszej publikacji Anny Dziewit-Meller o niezwykłych kobietach, które wymykały się wszelkim schematom i nie siedziały grzecznie w domu, rodząc kolejne dzieci. Czytałam poprzednią część, przypadła mi do gustu i chciałam się przekonać, co autorka ma mi do powiedzenia na temat podróżniczek.

Danka Braun "Nie chodź nocą po lesie"

Rodzina Orłowskich spędza urlop w leśnym domku pod Olkuszem. Podczas festynu w Żuradzie zostaje zabity Jacek Wąsowski – zamożny biznesmen, a zarazem mąż kuzynki Renaty Orłowskiej. Podczas śledztwa, które prowadzą Mark Biegler i komisarz Bieda, wychodzą na jaw rodzinne tajemnice skrzętnie skrywane przez Wąsowskich. Kto chciał śmierci Wąsowskiego? Czy prawdę mówi popularna maksyma, że prawdziwa miłość nie zagląda do metryki? A może jednak powinna zaglądać?

Nowości od Marginesów!

Kochani, mam dzisiaj dla Was informację o nowościach od Wydawnictwa Marginesy. Jestem ciekawa, czy znajdziecie tu coś dla siebie.

Nowa powieść Daisy Goodwin - "Łowca posagów" - pełna namiętności i dramatyzmu historia o miłości cesarzowej Sisi do młodego szkockiego kawalerzysty. Wcześniej w Polsce ukazała się bardzo dobrze przyjęta powieść tej autorki, "Wiktoria", na podstawie której powstał popularny serial emitowany na antenie TVP.

"Ta powieść rozwala system. Powinniście od razu zabrać się do czytania" - powiedział Stephen King o nowej książce Laury Lippman pt. "Coraz głębiej".
Lu, ambitna pani prokurator prowadzi kontrowersyjną sprawę o zabójstwo kobiety, a trop prowadzi ją do dramatycznej historii rodzinnej z przeszłości, w którą zamieszany był jej brat. Prawda i prawo – podstawowe wartości, w które zawsze wierzyła – zawodzą. Każda rodzina ma swoje tajemnice, a Lu po raz pierwszy uświadamia sobie, że być może wolałaby nie znać prawdy. Decyzja, którą przyjdzie jej podjąć, będzie najtrudniejszą w jej życiu.


„Strandberg pisze o ludziach, którzy muszą żyć ukrywając prawdę. Muszą uciekać lub trwać w kłamstwie. W obu przypadkach prowadzą grę" - pisze Sylwia Chutnik o nowej powieści szwedzkiego autora, Matsa Strandberga pt. "Pół życia". To powieść o niespełnionej miłości, tajemnicach i kłamstwach. I o tym, jak to jest bać się być sobą.  

Premiera odbędzie się 18 lipca!

Przedpremierowo! Piotr Bojarski "Pokuszenie"

To miały być zwykłe wakacje w towarzystwie kumpla, w jego rodzinnej miejscowości. Spokój Bogdana Popiołka burzy jednak morderstwo. Mężczyzna znalazł się w nieodpowiednim miejscu o nieodpowiednim czasie i znalazł się w samym środku oka cyklonu. Popiołek odkrywa tajemnicę sprzed wieków. Próbuje ją rozwikłać, co nie jest proste, ponieważ interesują się nią jeszcze inni ludzie. A jeden niewłaściwy krok może oznaczać dla niego wyrok śmierci, ponieważ zaczęli ginąć kolejni ludzie. Kto będzie kolejną ofiarą? Czy uda się schwytać mordercę?

Nowy Mróz już niebawem!














"Twoja paczka już na Ciebie czeka!" - brzmiała wiadomość, która wydawała się zwykłą pomyłką. Tesa nie spodziewała się żadnej przesyłki, niczego nie zamawiała w sieci - a nawet gdyby to zrobiła, z pewnością nie wybrałaby dostawy do paczkomatu. Jeśli nie musiała, nie wychodziła z domu. 

Postanowiła jednak sprawdzić tajemniczą przesyłkę - i okazało się to największym błędem, jaki kiedykolwiek popełniła. Wpadła bowiem w spiralę zdarzeń, która miała zupełnie odmienić jej życie... 

Gdy Tesa na nowo odkrywa swoją przeszłość, przez media społecznościowe przetacza się nowy trend. Kolejni internauci zamieszczają wpisy z hashtagiem #apsyda. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że osoby te od lat uznawane były za zaginione...

Nowa powieść Remigiusza Mroza ukaże się już 18 lipca nakładem Wydawnictwa Czwarta Strona!

Poniedziałki ze zbrodnią w tle: #135 Jeffery Deaver "Kolekcjoner kości"

Lincoln Rhyme swego czasu był gwiazdą policji. Jednak wypadek przykuł go do łóżka i odebrał chęć do życia. Chce odejść, lecz jego plany krzyżuje seryjny morderca, który zbiera coraz większe żniwo. Podejmuje śledztwo wraz z detektyw Amelią Sachs. Schwytanie mordercy jest o tyle trudne, że prowadzi on z nimi pewną grę. Stawka jest bardzo wysoka. Od Lincolna i Amelii zależy to, czy uda się schwytać mordercę i uratować jego kolejną potencjalną ofiarę.

Alicja Kubiak, Jan Kurzela "Indonezja. Ludożercy wczoraj i dziś"

Czy wśród rdzennych ludów Indonezji do dziś istnieje ludożerstwo? Autorzy wraz z przewodnikiem odwiedzają m.in. plemię, które jeszcze kilkadziesiąt lat temu sądziło, że cały świat stanowi ich okolica i poza nimi nie istnieją żadni inni ludzie. W niedostępnych odmętach dwoje Polaków wchodzi do domów na drzewach umiejscowionych nawet na wysokości kilkudziesięciu metrów, ogląda baby grave, czyli groby małych dzieci wykonane w drzewach, uczestniczy w wyścigach byków, od których publiczność nie jest w żaden sposób odgrodzona. Jeśli chcecie zobaczyć Indonezję inną, niż oferują to przewodniki turystyczne, zapraszam do lektury.
Czytelnia mola książkowego © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka