Strony

środa, 28 lutego 2018

Jack London "Biały Kieł"

Gdyby rozumował jak istota ludzka mógłby w skrócie powiedzieć, że życie to straszliwa zachłanność, a świat to zamknięty krąg istot zachłannych, ścigających i ściaganych, tropiących i tropionych. Pożerających i pożeranych - wszystko to zaś dzieję się na ślepo, w zamęcie, w gwałcie i krwawym żarłocznym bezładzie rządzone trafem bezlitosnym, bezmyślnym i niepojętym.
Czy dzikie zwierzę może zaprzyjaźnić się z człowiekiem?  Na to pytanie stara się odpowiedzieć Jack London. Biały Kieł jest w jednej czwartej psem, a w trzech czwartych wilkiem. Los chciał, że trafił pod opiekę ludzi. Przystosowanie się do nowego życia nie jest dla niego łatwe. Udaje mu się jednak znaleźć dobrego opiekuna. Jak poukładają się ich relacje? Czy dzikiemu zwierzęciu można zaufać?

Nowości od Zysku!

Kolejny tydzień, kolejne nowości od Zysku. Co tym razem na nam do zaproponowania wydawnictwo?

Porywająca opowieść o kobiecie i jej samotności, o mężczyźnie i jego traumie oraz o 
niezwykłej istocie, która na zawsze zmienia te dwa życia.

Przygotujcie się na nowe wrażenia, jakich dotąd nie wywołała żadna książka ani film! 
Tajny rządowy Ośrodek Badań Kosmicznych Occam w Baltimore otrzymuje do analizy niezwykły obiekt: humanoidalną istotę schwytaną w wodach Amazonii. W laboratorium toczy się gra wywiadów i sprzecznych stanowisk: jedni naukowcy chcą stworzenie uśmiercić i zbadać jego organizm, by odkryć tajemnicę odległych podróży kosmicznych, inni natomiast proponują utrzymywać go przy życiu dla dobra postępu technologicznego. Tymczasem pomiędzy istotą a opiekującą się nim w tajemnicy jedną z woźnych, która porozumiewa się ze stworem za pomocą języka migowego, nawiązuje się zaskakująco głęboka więź… 
Na podstawie pomysłu Daniela Krausa Guillermo del Toro nakręcił film uhonorowany Złotym Lwem na festiwalu filmowym w Wenecji oraz dwoma Złotymi Globami za reżyserię i muzykę, uznany powszechnie za najlepsze dzieło tego reżysera od czasu Labiryntu fauna.

O nie! W twojej książce jest potwór! 
Autor ulubionego przez dzieci Gwiazdkozaura tym razem stworzył książeczkę do wspólnego czytania przed snem. 
Angażująca historia z każdą stroną udowadnia, że na papierze potrafi się kryć niezwykły, magiczny świat. Maluchy pokochają tę interaktywną zabawę, w której będą mogły zdmuchnąć i połaskotać potwora, a rodzice z przyjemnością położą duże i małe potwory spać. 
Potrząśnij książką i przewróć stronę… 

Przeszłość, która miała pozostać zamkniętym rozdziałem. 

Spotkanie, które zmienia wszystko. 

Małgorzata jest kobietą szczęśliwą. Ma pracę, którą lubi, zakochanego w niej męża – utalentowanego lekarza, oraz przyjaciółkę jeszcze z czasów studiów, którą traktuje jak siostrę. Spokój kobiety burzy spotkanie z dawnym kochankiem. Krzysztof, niegdyś najprzystojniejszy wykładowca na uczelni, jest umierający. Tajemnica, jaką powierzy Małgorzacie na łożu śmierci, sprawi, że jej poukładany, bezpieczny świat w jednej chwili rozsypie się na kawałki… 


Czasem, gdy czujemy się bezgranicznie samotni, świat w magiczny sposób się na nas otwiera 
Moja przyjaźń z Franny zakończyła się najgorzej, jak to możliwe. Gdybym tylko wiedziała, przeprosiłabym ją za to, co się między nami wydarzyło. A przynajmniej bym się z nią pożegnała. Czasem jednak nie wiadomo, jaka jest różnica między tym, że coś rozpoczyna się od nowa, a tym, że coś kończy się bezpowrotnie. Teraz było już za późno, żeby cokolwiek zmienić. 
A jeśli mogę coś z tym zrobić? Dowieść, że w historii Franny jest prawdziwy winowajca? I że jest on gorszy ode mnie? 
Zuza Swanson zawsze wiedziała o rzeczach, których inni nie mieli pojęcia. O tym, jak śpią mrówki. I że co roku odnotowuje się sto pięćdziesiąt milionów oparzeń spowodowanych przez meduzy. Ale nie rozumie, dlaczego życie Franny Jackson mogło być tak krótkie… 
Wszyscy wokół twierdzą, że czasem takie rzeczy po prostu się zdarzają. Jednak Zuza wie, że musi istnieć lepsze wyjaśnienie. Próbując poradzić sobie z odejściem najlepszej przyjaciółki oraz tym, co zaszło między nimi, wycofuje się w świat wyobraźni. Podczas swoich poszukiwań Zuza dowiaduje się zdumiewających rzeczy o otaczającym świecie i uświadamia sobie, że nie wszystkie historie mają szczęśliwe zakończenie, ale za to te zupełnie nowe czekają, by rozkwitnąć, czasem tuż obok nas. 

Ujawnione zapiski bezwzględnej carycy 
Katarzyna II – a właściwie księżna Zofia Augusta Anhalt-Zerbst – urodziła się w 1729 roku w Szczecinie. Znana jako Katarzyna Wielka była żoną cara Piotra III, lecz po niecałym roku jego rządów w wyniku przewrotu 
pałacowego sama została cesarzową Rosji i władała nią do końca życia – zmarła w 1796 roku. 
Rządy Katarzyny II były niezwykle surowe, pod jej panowaniem Rosja rosła w siłę, a buntowników wysyłano na Syberię. Do kontrowersyjnego wizerunku władczyni przyczyniły się także rozwiązły tryb życia, despotyczny charakter oraz agresywna polityka. 
Obejmują zapiski cesarzowej dotyczące lat 1744-1759 – w zapieczętowanej kopercie Pamiętniki… znalazł je po 
śmierci cesarzowej jej syn, Paweł. Po raz pierwszy drukiem zostały wydane przez Aleksandra Herzena w Londynie w 1858 roku. 

"Wyśnione życie" - premiera już niebawem!

Denver, 1962. Kitty Miller to samotna kobieta po trzydziestce, która wiedzie niekonwencjonalne życie. Kocha księgarnię, którą prowadzi z najlepszą przyjaciółką Friedą i cieszy się całkowitą niezależnością. Może robić to, na co ma ochotę i nie musi się przed nikim tłumaczyć. Kiedyś pojawił się w jej życiu pewien mężczyzna, lekarz o imieniu Kevin, ale nic z tego nie wyszło.

Wtedy zaczęły się sny.

Denver, 1963. Katharyn Andersson jest szczęśliwą żoną Larsa, z którym ma wspaniałe dzieci, piękny dom i cudownych przyjaciół. To wszystko, o czym marzyła kiedyś Kitty Miller, ale pojawia się tylko w jej sennych wizjach.

Kitty uwielbia nocne podróże do alternatywnego świata i jest przekonana, że sny są wynikiem jej nadaktywnej wyobraźni. Jednak z każdą wizytą w życiu Katharyn ma poczucie, że życie ze snu jest bardziej prawdziwe. Czy może wybrać, kim chce być? Jaka będzie cena pozostania Kitty lub Katharyn?

Pełna zagadek debiutancka powieść Cynthii Swanson mistrzowsko nakreśla dwa przenikające się światy: samotnej Kitty oraz spełnionej Katherine, trzymając w napięciu do ostatnich stron. To piękna historia o tym, że nic nie jest takie, jak się nam wydaje.

Premiera powieści odbędzie się 3 marca 2018 roku!

Marzec z Marginesami!

Kochani, marzec zbliża się wielkimi krokami. Co ma do zaoferowania Wydawnictwo Marginesy? Sprawdźcie sami. Moim zdaniem zapowiada się bardzo ciekawy miesiąc. Propozycje są bardzo kuszące. Premiery wszystkich książek odbędą się 14 marca. Dajcie znać, czy widzicie coś dla siebie.

poniedziałek, 26 lutego 2018

Poniedziałki ze zbrodnią w tle: #119 Anthony McCarten "Czas mroku"

Takiego Poniedziałku ze zbrodnią w tle jeszcze nie było. Dzisiaj porozmawiamy sobie o mrocznych czasach podczas II wojny światowej. A konkretnie o tym, co stało się w maju 1940 roku.

Trwa wojna, kolejne państwa chylą się ku upadkowi. Wydaje się, że Wielka Brytania przymyka na to wszystko oczy. Zaledwie kilka dni po objęciu stanowiska premiera Winston Churchill ma przed sobą trudny wybór ­­– negocjować z nazistami i uniknąć inwazji na Wielką Brytanię czy sprzeciwić się i narazić życie rodaków. Churchillowi nie sprzyjają ani król, ani własna partia. Musi przekonać naród. Wszystko zależy od wygłoszenia pewnej mowy.

sobota, 24 lutego 2018

Krzysztof Jackowski, Krzysztof Janoszka "Jasnowidz na policyjnym etacie"

Podejrzewam, że wielu z Was słyszało kiedyś o Krzysztofie Jackowskim, jasnowidzu, który współpracuje z policją i pomaga w odnalezieniu zaginionych ludzi lub ich zwłok. Opisuje przebieg zbrodni i jest w stanie rozwiązać zagadkę sprzed lat. W rozmowie z Krzysztofem Janoszką opowiada o tym, jak wygląda jego praca, zdradza, czy jasnowidzenia można się nauczyć. Wspomina najważniejsze sprawy, w których brał udział. Mówi także o tym, jak żyje się mu w Polsce.

czwartek, 22 lutego 2018

Anna Tabak "Deadline na szczęście"

Czasami nie zdajesz sobie sprawy, jak bardzo ci na czymś zależy, dopóki się nie dowiesz, że nie możesz tego dostać.

Ewa jest kobietą, która odnosi sukces w pracy. Jest menadżerką i gdy tylko trafia się szansa na awans - kobieta bierze byka za rogi. Od kilku lat jest żoną Jacka. Ogień w ich małżeństwie zaczyna przygasać. W końcu największą miłością Ewy jest praca, w której spędza niemalże całe dnie. Jej uporządkowane życie wywraca do góry nogami pewien wypadek. Jak kobieta odnajdzie się w nowej sytuacji?

Nowości od Zysku!

Kochani, mam dzisiaj dla Was 2 nowości od Wydawnictwa Zysk i S-ka. Dajcie znać, czy widzicie coś dla siebie. Ja chętnie wybrałabym się w kosmos :)

środa, 21 lutego 2018

Sy Montgomery "Ptakologia"

Dzisiaj mam pewną propozycję dla wielbicieli przyrody i ptaków. Pozwólcie, że opowiem Wam o Ptakologii. Jeśli chcecie przekonać się, czy kury faktycznie są głupie, jak to się wielu ludziom wydaje i jak zachowują się dzikie ptaki - myślę, że znaleźliście coś dla siebie. I przy okazji poznacie znane ptaki, jak na przykład tańczącą papugę. 

wtorek, 20 lutego 2018

Wojciech Jagielski "Na wschód od zachodu"

Nie opowiadaj mi o pokoju, bośmy tu dopiero co nową wojnę mieli, a starsi ludzie jeszcze poprzedniej nie zapomnieli, jeszcze ich straszyła po nocach. A i Mahatma nie umarł przecież ze starości, wśród bliskich, otoczony miłością, ale został zabity we własnym domu. Jaka tam więc z Indii kraina szczęśliwości i pokoju, skoro spływa krwią jak żaden chyba inny kraj na ziemi.
Indie to kraj, który nigdy nie przestanie mnie fascynować. Z jednej strony jest Bollywood, mamy do czynienia z przepiękną, ale nieznaną nam kulturą. Z drugiej strony zaś jest to miejsce, w którym wielu ludzi żyje w skrajnej biedzie. To tam mieszkają Kamala i "Święty", bohaterowie tej opowieści. Wojciech Jagielski wyrusza tropem hippisów. Owocem jego podróży do Afganistanu, Pakistanu, Nepalu i Indii jest ta publikacja.

poniedziałek, 19 lutego 2018

Poniedziałki ze zbrodnią w tle: #118 Tana French "Ostatni intruz"

Detektywi Antoinette Conway oraz Stephen Moran nie mają łatwego życia w wydziale zabójstw. Są najmłodsi, więc dostają im się do rozwiązywania najnudniejsze sprawy. Ta, którą właśnie mają się zająć, wygląda na banalną kłótnię kochanków, która wymknęła się spod kontroli. Aislinn Murray zostaje znaleziona martwa, w  salonie, tuż obok stołu nakrytego do romantycznej kolacji. Antoinette nie może się oprzeć wrażeniu, że już gdzieś widziała ofiarę. Przełożeni starają się wymóc na detektywach jak najszybsze rozwiązanie sprawy. Przecież mordercę mają na widelcu, a w każdym razie na to wygląda. Do czasu. Im dłużej detektywi zajmują się sprawą, tym więcej jej tajemnic wychodzi na jaw. Kto ją zamordował?

Nowości wydawnicze Burda Książki!

Kochani, dzisiaj mam dla Was 2 propozycje od Wydawnictwa Burda Książki. Dajcie znać, czy widzicie coś dla siebie :)

sobota, 17 lutego 2018

Mina Kaci, Assiatou "Uprowadzona przez Boko Haram"

Co prawda doskonale wiem, w jaki sposób pisze się blurby do książek, ale po raz kolejny dałam się namówić na lekturę, przeczytawszy jej opis. Czego się z niego dowiadujemy? „Spokojne życie czternastoletniej Assiatou, dla której najważniejsza jest nauka, zostaje nagłe zburzone, gdy do jej miasta wdzierają się radykalni islamiści z Boko Haram. Dotąd dziewczyna niewiele słyszała o tym, co robią w jej rodzinnym kraju, Nigerii, i jak traktują innych muzułmanów. Po ucieczce ojca, Assiatou z matką i młodszym rodzeństwem wpada w ręce napastników. Już wie, że to ona jest najbardziej zagrożona – właśnie takich młodych dziewcząt najbardziej poszukują bojownicy.  Oddzielona od rodziny, razem z czterdziestoma innymi dziewczętami poddana jest reedukacji, ale to tylko wstępny etap, po którym następuje przymusowe małżeństwo. Assiatou, jako żona mężczyzny w wieku jej ojca, przeżywa brutalne gwałty, jest indoktrynowana przez współmałżonkę, która usiłuje uczyć ją posługiwania się bronią i przygotować do przeprowadzenia samobójczego zamachu. Choć w Nigerii pohańbiona dziewczyna w zasadzie jest odtrącana przez rodzinę, Assiatou i jej trzy przyjaciółki planują ucieczkę i przeprowadzają ją z powodzeniem. W Nigrze dziewczyna odnajduje rodzinę. To jednak nie oznacza jeszcze powrotu szczęścia… Mimo troski najbliższych, Assiatou zamyka się w sobie, popada w głęboką depresję”. 

wtorek, 13 lutego 2018

Krzysztof Pyzia, Jerzy W. Dziewulski "Jerzy Dziewulski o terrorystach w Polsce"

Dożyliśmy czasów, w których każdego dnia możemy zginąć z rąk terrorysty. Niezależnie od tego, gdzie będziemy. Na wczasach w Egipcie, na wycieczce w Paryżu, a może po prostu na koncercie nastoletniej gwiazdy pop (...). Trzeba powiedzieć sobie jasno - terroryzm żyje, jego puls jest wyczuwalny i nikt nie zna dnia i godziny, kiedy uderzy.

Takimi słowami zaczyna się najnowsza publikacja autorstwa Krzysztofa Pyzi, w której rozmawia z Jerzym Dziewulskim na temat terrorystów w Polsce. Poruszają tematy związane z porwaniem samolotów i pertraktacjami z porywaczami. Czy w Polsce faktycznie nigdy nie było zamachu? Czy po lekturze tej książki będziecie się czujniej rozglądać na ulicy? O tym już musicie przekonać się sami.

Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X - premiera już 28 lutego!

Krakowska sprawa Skóry, bestialskie morderstwo premiera Jaroszewicza, dziwne „samobójstwo” młodej dziewczyny w Skierniewicach  – te i inne sprawy łączy jedno: ofiarom w brutalny sposób odebrano życie, a sprawcy długo pozostawali lub nadal pozostają nieuchwytni. Gdy działania policji, prokuratury i sądów zawodzą, policjanci z Archiwum X, tajnych zespołów do spraw niewykrytych zabójstw, są dla rodzin ofiar ostatnią nadzieją.

Reporterka Iza Michalewicz jako pierwsza dotarła do akt sądowych, zyskała zaufanie policjantów, świadków i rodzin ofiar. W trzymających w napięciu reportażach, z niezwykłą dbałością o szczegóły, opisuje zbrodnie (prawie) doskonałe. Ujawnia motywacje i metody działania morderców, przybliża sylwetki tych, którzy ich ścigają. I uparcie szuka odpowiedzi na dręczące ją pytanie: czy to możliwe, że o naszym życiu i śmierci, zbrodni i karze nieraz decyduje zwykły przypadek?

Jesteście zainteresowani tą książką? Ja chętnie bym ją przeczytała.

poniedziałek, 12 lutego 2018

Molly Bloom "Gra o wszystko"

Zamknęłam oczy i słuchałam jego oddalających się kroków. Miłość była ciężarem, którego teraz po prostu nie potrzebowałam.
Molly Bloom była dziewczyną z małego miasta w Kolorado. Od dziecka marzyła o wielkim świecie i dużych, łatwych pieniądzach. Udało jej się je zdobyć dzięki pokerowi. Organizowała nielegalne rozgrywki dla gwiazd Hollywood. Szybko jednak zapomniała o tym, że dobra passa nie trwa wiecznie, a ze szczytu można łatwo upaść na dno. Tę historię napisało samo życie. Molly Bloom postanowiła podzielić się nią z innymi ludźmi. Jak jej to wyszło?

niedziela, 11 lutego 2018

Anna Gruszczyńska, Toon De Kock "Ja. Wersja 2,0"

Niedawno świętowaliśmy rozpoczęcie nowego roku. Podejrzewam, że wielu z Was zrobiło noworoczne postanowienia. Ja od dawna ich nie robię. W moim wieku się po prostu o nich zapomina. Jeżeli jednak takowe poczyniliście i szukacie motywacji, by w nich wytrwać, chyba znaleźliście coś dla siebie.

sobota, 10 lutego 2018

Magdalena Cieślik "Histeria"

Czy na pewno potrafisz odróżnić dobro od zła?

Rodzinne tragedie, toksyczne związki, przeszłość, która nie daje o sobie zapomnieć… Czy w świecie, gdzie każda międzyludzka relacja może okazać się wielkim rozczarowaniem, a miłość od nienawiści dzieli tylko jeden krok, można komukolwiek naprawdę zaufać? Odpowiedzi na to pytanie szukają Sandra, Mikołaj, Amanda, Sebastian i Basia. Wydaje się, że ci ludzie nie mają ze sobą nic wspólnego. Rzeczywistość okazuje się jednak inna.


piątek, 9 lutego 2018

Iza Wojnowska "Hygge po polsku"

Chyba nikomu nie muszę mówić, co to jest hygge. Podejrzewam, że wielu z was o tym słyszało. Dla osób, które słyszą o tym po raz pierwszy, krótkie przypomnienie. Według Wikipedii jest to duńskie słowo oznaczające komfort, wygodę, przytulność, używane jako określenie osiągnięcia wewnętrznej równowagi, bezpieczeństwa i szczęścia, zwłaszcza przez społeczeństwa skandynawskie. Koncept narodził się w Danii w XIX wieku. Nie wiem, czy się ze mną zgodzicie, ale ostatnimi czasy na rynku wydawniczym pojawia się sporo tego typu publikacji. Wiele z nich jest do siebie podobnych. Jak było w tym przypadku?

czwartek, 8 lutego 2018

Danka Braun "Krew na sutannie"

Prowincjał Edward Nasiadka, przełożony Zgromadzenia Księży Katechetów zostaje zamordowany. Śledztwo w tej sprawie prowadzą Mark Biegler i komisarz Bieda. Wkrótce się okazuje, że denat wiódł podwójne życie, sprzeczne z jego wizerunkiem szanowanego i uczciwego duszpasterza.  Jak się okazuje, nie tylko on miał coś do ukrycia. Dokąd Biedę i Bieglera zaprowadzi ich śledztwo? Kto i dlaczego zabił prowincjała? Odsunięty ze stanowiska poczciwy ksiądz Ślęzak, nowi dyrektorzy szkoły i fundacji działających przy Zgromadzeniu, gadatliwy furtian, atrakcyjna księgowa, partner od ciemnych interesów czy ponętna Beata Tomczyk? I co wspólnego ma to morderstwo ze śmiercią jedenastoletniego ministranta sprzed trzydziestu lat?

wtorek, 6 lutego 2018

Kaja Nordengen, Guro Nordengen "Mózg rządzi. Twój niezastąpiony narząd"

Podejrzewam, że wielokrotnie słyszeliście o tym, że używamy tylko 10% możliwości naszego mózgu. Czy faktycznie tak jest? To jedno z pytań, na które stara się odpowiedzieć autorka. Czego jeszcze dowiemy się z lektury? Między innymi tego, czy można wytrenować mózg i jak właściwie on działa. W końcu gdyby nie on, nie bylibyśmy tym, kim jesteśmy. Chcecie przekonać się, co siedzi w naszych głowach?

Nowości od Zysku!

Nowy tydzień to kolejne nowości od Zysku. Co Wydawnictwo przygotowało dla nas tym razem?

Luty z Marginesami!

Kochani, zaczął się nowy miesiąc, więc sprawdźmy, co przygotowało dla nas Wydawnictwo Marginesy.

Dokument wstrząsnął amerykańskim rynkiem wydawniczym i wywołał burzliwą debatę w mediach. Od 65 tygodni nie schodzi z listy bestsellerów New York Times i sprzedał się dotąd w Stanach w nakładzie blisko 2 milionów egzemplarzy. Na jej podstawie powstanie film w reżyserii Rona Howarda. „Elegia dla bidoków” to opowieść o dorastaniu w biednym miasteczku w Pasie Rdzy. To również napisana z uczuciem i osobistym zaangażowaniem analiza kultury pogrążonej w kryzysie – kultury białych Amerykanów z klasy robotniczej. 
Premiera odbędzie się 15 lutego!

"Jej wysokość P." - premiera już niebawem!

Peyton to wysoka dziewczyna, która w tym roku kończy liceum. Przez swój wzrost jest pod ciągłym ostrzałem wyzwisk, docinek i nieprzychylnych komentarzy. Tak, doskonale wie jaka pogoda jest na górze i nie, nigdy nie chciała grać w koszykówkę. Dziewczyna skrywa wielki rodzinny sekret, który pogrzebał jej szanse na normalne życie. Mimo to wciąż próbuje pogodzić szkołę z pracą kelnerki i jakoś przeżyć liceum. Na życie miłosne nie ma czasu. To nic, i tak żaden facet nie chce się umawiać z Wielką Stopą.
Peyton pod wpływem emocji decyduje się na zakład. Jeżeli pójdzie na trzy randki i bal maturalny z chłopakiem wyższym od siebie, to wygra 800$. Takie pieniądze to bilet na wolność. Bardzo by jej pomogły w przygotowaniu podania na wymarzone studia – New York School of Fashion.
Ilu jest facetów wyższych od niej? Można ich policzyć na palcach jednej olbrzymiej ręki. Cały zakład komplikuje się, kiedy Peyton dopuszcza do głosu emocje i powoli zakochuje się w jednym z nich. Najgorsze jest to, że Jay już ma dziewczynę i do tego wspólnie łamią Prawo Wysokich Dziewczyn.
Wreszcie książka dla nastolatek, która nie skupia się tylko na problemach miłosnych!

Jesteście zainteresowani lekturą?

sobota, 3 lutego 2018

Marybeth Mayhew Whalen "Wszystko, czego pragniemy"

Jaworowa Dolina w Karolinie Północnej jest miejscem, w którym czas jakby wolniej płynie. Jest tu sielsko i anielsko. A przynajmniej tak się na pierwszy rzut oka wydaje.Wszystko zmienia się, gdy pewnego dnia na basenie dochodzi do wypadku. Na światło dzienne zaczynają wychodzić skrzętnie ukrywane tajemnice. Jakie? Na to pytanie odpowie Wam lektura tej książki.

czwartek, 1 lutego 2018

"Mroczny układ " - premiera już 19 lutego!

Każdy miewa w swoim życiu momenty, które trwają wiecznie. Sekundy ciągną się godzinami. Doświadczamy wtedy najgorszych uczuć, jakie można sobie wyobrazić. Pragniemy, aby minęły w mgnieniu oka, ale mózg nie pozwala nam zapomnieć o żadnym szczególe. Najgorsze chwile Kacpra Zborowskiego zaczęły się, kiedy miał sześć lat i trafił do domu dziecka. Choć dziś jest dorosły i wyrwał się z tamtego piekła, wspomnienie koszmaru wraca regularnie. Do Jarocina, swojego rodzinnego miasta, przyjeżdża z nadzieją na odzyskanie dawnej harmonii, a tymczasem wpada w szambo pełne dziwnych tajemnic, intryg i niebezpiecznych ludzi. Kacper nie tylko musi udowodnić, że znalazł się w niewłaściwym miejscu o niewłaściwym czasie, ale także pragnie rozwikłać zagadkę z przeszłości związaną ze zniknięciem jego ojca.

Jesteście gotowi na kolejne spotkanie z Dawidem Waszakiem?